Планування робіт з вогнезахисної обробки

26 Лютого 2017

Багато з звичних будматеріалів не проходять за новими пожежним нормам без додаткової вогнезахисної обробки. Сфера застосування вогнезахисних матеріалів значно збільшилася, потягнувши за собою розширення асортименту і технологій нанесення. Проте, основними споживачами послуги залишаються об’єкти промислового і цивільного будівництва.
При типовому різноманітності матеріалів, вогнезахист являє собою покриття, що робить конструкцію стійкою до займання, нездатною до поширення вогню по поверхні, часто захищає її від високих температур (теплоізоляція) і проникнення вологи.
Обробка вогнезахисними матеріалами вимагає спеціалізованих знань, досвіду і володіння специфічним обладнанням. Раніше роботи з вогнезахисту виконувалися, переважно, пожежними службами і ринок відчував наслідки такої монополії.
Але зростання попиту на застосування вогнезахисної обробки в нашій країні вимагав залучення до такого виду робіт спеціалізованих приватних бригад. На сьогоднішній момент, конкуренція на ринку вогнезахисних матеріалів і робіт майже повністю сформувалася і замовник має вибір виконавців за рівнем ціни і якості.
До послуг компаній, що виконують вогнезахисну обробку відноситься також вибір способу і матеріалу вогнезахисту.
Для кожного варіанта конструкції, спосіб вогнезахисту підбирається індивідуально.
На основі проектних даних, проводиться техніко-економічний аналіз, що враховує задані параметри:
– конструкцій (рівень необхідної межі вогнестійкості, складність форми, умови експлуатації);
– вогнезахисного покриття (вага, спосіб нанесення, термін монтажу, ціна);
– середовища (умови монтажу, агресивність, естетичні вимоги).
Технологія і метод нанесення, етап будівельно-монтажних робіт при вогнезахисту залежить вже від обраного матеріалу.
Роботи з нанесення вогнезахисних матеріалів
Так як існує типове різноманітність матеріалів, що об’єднуються функцією вогнезахисту, то спосіб нанесення і перелік робіт разюче відрізняються.
1. Легка негорюча теплоізоляція на основі базальту, спіненого вермикуліту або скла (в розробці). При цьому, особлива увага приділяється стиках ізоляції і місцях зміни форми конструкцій. Прикріплення вогнезахисту відбувається за допомогою вогнестійких хомутів і клейких матеріалів. Зовні ізольовані таким способом конструкції виглядають масивними через збільшення загальних габаритів. Такий тип захисту характерний для повітроводів, трубопроводів та інших інженерних комунікацій.
2. Часто конфігурація конструкцій відрізняється складністю геометричного розташування складових, або є підвищені вимоги до зовнішнього вигляду виробів. Тоді оброблювані поверхні фарбують щодо тонким (від 1 до декількох міліметрів) шаром вогнезахисних матеріалів, здатних при впливі високих температур вспениваться, утворюючи навколо конструкції надійну термоизолирующую і водовідштовхувальну шубу. При спученні такий вогнезахисту, шар збільшується в об’ємі від 10 до 40 разів.
Нанесення спучується фарби, тим не менш, трудомісткий процес, адже часто вимагає ручної роботи по зафарбовування. На великі площі наноситься за допомогою спеціального розпилювача.
Застосовуючи цей вид вогнезахисту для сталевих поверхонь, важлива попередня антикорозійна обробка конструкцій ґрунтувальними складами. Якщо для інтер’єру приміщень виявляється невідповідним молочний матовий колір вогнезахисної фарби, її можна покривати кольоровими декоративними емалями на основі алкалоїдів.
3. Для ізоляції сталевих , бетонних і залізобетонних поверхонь часто застосовують спеціальні пасти, що наносяться досить товстим шаром в якості штукатурки. У цьому випадку також багато ручних робіт. Додатково потрібні допоміжні матеріали: штукатурні сітки, кріплення, маяки.
4. Багато специфічних способів обробки стосуються захисту дерев’яних конструкцій. Для цих цілей можуть застосовуватися лаки і фарби, що утворюють на поверхні прозору або кольорову тонку плівку. Вони виконують всі функції звичайних емалей, але при цьому роблять деревину важкоспалимих або трудновоспламеняемой.
Цікавий вид обробки дерев’яних поверхонь – різні просочення . Особливою технологічною складністю мають глибокі просочення, які вводяться в умовах підвищеного тиску або прогрів-холодних ванн. Крім спеціального обладнання, такі роботи вимагають глибоких знань і точності при виробництві.
Компанія «ТЕРРА ФІРМА ПЛЮС» виконує всі види вогнезахисної обробки поверхонь за оптимальними цінами.

Вогнезахист елементів дерев'яних конструкцій за 20,00 грн.

Вогнезахисна обробка шкільних і дошкільних установ

Вогнезахист металевих конструкцій за 200 грн.

Вогнезахист деревини (просочення)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *